lt gb de ru

Telefonas pasiteiravimui: 8 657 61711

  

Savo klientams siūlome įvairias paslaugas:

 

Konsultacijas pirties įrengimo klausimais – mūsų specialistai pakonsultuos ir patars Jums. Taip pat padės renkantis medžiagas pirties įrengimui (medieną, krosnelę bei kitą įrangą). Mes sukompleksuosime Jums visas reikiamas medžiagas pirties įrengimui. Pirčiai juk svarbiausia kokybiškos medžiagos ir teisingas jos įrengimas. Todėl nepraleiskite progos pasinaudoti specialisto rekomendacijomis ir patarimais.

Pirties suprojektavimas, projekto paruošimas – pirties projektas yra pradedamas ruošti turint patalpos, kurioje planuojama įrengti pirtį, planą. Taip pat svarbi ir Jūsų vizija – kaip įsivaizduojate būsimą pirtį, ko norėtumėte, apie ką svajojate. Žinodami Jūsų vizijas ir norus mūsų specialistai padės patalpoje išdėlioti gultus, parinks tinkamą vietą krosnelei ir kitai įrangai.

Pirties projekto sąmata – pagal pirties projektą sukomplektuosime Jums visas reikiamas medžiagas pirties įrengimui.

Pirties įrengimas – bet kurioje Lietuvos vietoje įrengiame pirtis. Įrengiame įvairaus tipo pirtis: tradicines, rusiškas, suomiškas, turkiškas, infraraudonųjų spindulių ir kt. Pirties įrengimo darbus atlieka mūsų profesionalūs meistrai – šios srities specialistai.

Pirties įrangos montavimas – montuojame visą mūsų tiekiamą pirčių įrangą (krosnelių pajungimas, garo generatorių pastatymas ir sureguliavimas, valdymo pultų pajungimas, apšvietimas ir kt.)

Pirties įrangos remontas – pas mus įsigytai įrangai suteikiame garantinį remontą. Ne tik garantinio laikotarpio metu atliekame remonto darbus. Jei kas atsitiko, neveikia, blogai veikia ar kelia pavojų. Drąsiai kreipkitės į mus. Mūsų specialistai padės Jums išspręsti iškilusias problemas ir jei įmanoma sutaisys Jūsų pirties įrangą ir prikels naujam gyvenimui.

Surenkamų pirčių gamyba – gaminame įvairaus dizaino ir dydžio surenkamas pirtis, kurios yra mobilios ir jas galima pastatyti bet kurioje vietoje. Jos puikiai tinka bute ar sodo namelyje. Visur kur nėra tinkamų salygų įsirengti stacionarią pirtį. Privalumas – nedidelė, kompaktiška, saugi, patvari ir mobili.

Prekių pristatymas į namus - prekes pristatome Jūsų nurodytu adresu visame pasaulyje. Geriausia kaina ir optimaliausias pristatymo terminas. Įsigykite pirties prekes neiškeldami kojos iš savo namų.

 

Mėgaukitės kokybiška, sveika ir komfortiška sauna!

Mes Jums tai garantuojame!

 

Laukiame skambučių!

Kauno salonas Vilniaus salonas
Projektavimo, įrengimo klausimais
Konsultuoja visais klausimais Konsultuoja visais klausimais Projektų vadovas Saulius Kulbokas
Tel: 865761711 Tel: 865750074 Tel: 865758133
el.paštas: kaunas@pirciupasaulis.lt el.paštas: vilnius@pirciupasaulis.lt el.paštas: saulius@pirciupasaulis.lt;saulius@elucida.lt

 


 

PIRTIES ĮRENGIMAS. MEDIENOS PARINKIMAS

 

Sunku pasakyti, kada žmogus sąmoningai pradėjo atlikti tuos veiksmus, kuriuos šiais laikais vadiname „pirties procedūra“. Tačiau jei pirties idėjos pradžia laikysime karštus akmenis, kurie per sąlytį su vandeniu paskleidžia garus, tai pirties atsiradimo pradžios, ko gero, reikėtų ieškoti Akmens amžiuje.

Beveik visuomet, siekiant kokių naujų dalykų, kartais – svetimų ir neįprastų, pamirštami paprasti, nesudėtingi, savi dalykai. Todėl, deja, mūsų dienų nepasiekė ir visos žinios apie senovinį pirties meną. Vienas kertinių tradicinės kinų medicinos akmenų – teorija apie penkis pagrindinius Gamtos, Žemės ir Gyvybės elementus. Tokią jų struktūrą būtų galima pavaizduoti taip: Žemėje, kuri yra visos žemiškosios būties centras, sąveikauja Ugnis, Žemė, Metalas, Vanduo ir Medis. Kai yra visų paminėtųjų elementų pusiausvyra, Gamtoje vyrauja harmonija – darna.

Neįmanoma tiksliai nurodyti, kokiame krašte ar šalyje pirmą kartą žmonijos istorijoje pradėtos statyti tokios patalpos, kuriose žmonės, išmoningai naudodami ugnį, vandenį, akmenis ir medį, išmoko valyti savo organizmą, tinkamai atlikti švaros procedūras, gydyti. Vieni seniausiųjų liudijimų apie vandens procedūras rasti Senovės Egipto papirusuose, piešiniuose ant indų ir išlikusios sieninės tapybos pavyzdžiuose.

Skirtinga kultūra, religija ir klimato sąlygos kiekvienoje šalyje bei valstybėje lėmė skirtingas gydomosios pirties tradicijas. Beveik visų didžiųjų religijų knygose – šventraščiuose paminėtos higieninės vandens procedūros pirtyje.

Mūsų laikais pirtis – ne vien sveikatos  ir žvalios nuotaikos palaikymo priemonė. Ji dar ir sutelkia į būrį gerus draugus.

Pirties šiluma tarsi palaiko ir žmogiškąją širdies šilumą, geranoriškumą, skatina draugiškus pokalbius. Kai siekiama suprasti vienas kitą, atsiranda savitarpio pasitikėjimas. Kinų gydytojų nuomone, šilumos gausa – būtina sveikatos ir geros nuotaikos sąlyga. Pirtis  atskleidžia žmogaus individualumą, padeda į gyvenimo įvykius pažvelgti filosofiškesniu žvilgsniu. Visą pirties ritualų kompleksą atlikti reikia lėtai, neskubant. Įbėgti į pirtį tik valandėlei – tai tas pats, kas uostyti rožių žiedus per dujokaukę. Pirtyje paprastai gimsta įdomūs, malonūs, rimti ir giliamintiški, kartu – ir linksmi bei neuvaržyti pokalbiai.

PIRTIES STATYMAS

 

Kaip statyti pirtį, nesugriaunant darnos su Gamta ir jos įstatymais? Kartų kaita, kasdieniai rūpesčiai ir skuba lėmė, kad buvo prarastos šios žinios, tačiau gamtos dėsniai išliko. Kiekvienas statinys yra pripildytas gyvybinės energijos, dvasios ir sąmonės. Šie dvasinės srities dalykai skiriasi nuo mums įprastų, apčiuopiamų, tačiau į juos dera įsiklausyti, jeigu jau statome tokį pastatą, kuris kadaise laikytas svarbiu tarsi šventykla.

Kiekvienas pats turi pasirinkti, kokią statys pirtį, kaip ir kur. Kiekvieno žmogaus skonis ir galimybės skiriasi, todėl reikia stengtis pajusti ir atrasti būtent tau tinkamą informaciją. Galima statyti tradicinę pirtį, kokią kadaise statė protėviai. Tačiau mūsų laikais atsirado naujų statybinių medžiagų, naujų galimybių. Turbūt geriausia būtų iš protėvių perimti visą naudingą patirtį ir pritaikyti savo šių dienų žmogaus poreikiams. Neverta krimstis, jei vietoj išsvajotos rastų pirtelės tegalėsite įsirengti kuklų pirties kampelį namo rūsyje. Kur kas geriau turėti net ir menką pirtelę nei jokios.

 

PIRTIES STATYBINĖS MEDŽIAGOS

 

Pirties apdailai tinkamiausios būtų liepos, drebulės ir juodalksnio dailylentės.

Geriausiai pirties įrengimui  tinka liepa. Mat liepos mediena – porėta, lengvai „kvėpuoja“, todėl gerai pašalina sunkią, nešvarią energiją. Net ir mažose liepinėse pirtyse išlieka erdvumo pojūtis ir malonus kvapas. Tačiau liepa – gana retas medis. Rusijoje liepines pirtis kadaise statydavo tik carams ir aukštiems valdininkams.

Drebulė – irgi lengvas bei poringas medis. Jos mediena lengvai „kvėpuoja“, išvalydama pirtį nuo kenksmingų dalykų.

Pirties patalpų skaičius priklauso nuo statytojo galimybių. Mažiausiai pirčiai reikalingas prieangis – drabužinė ir pėrykla. Jei galimybės didesnės, tuomet pirtyje turėtų būti prieangis, drabužinė, poilsio kambarys, pėrykla, dušo patalpa, baseinas, masažo patalpa ir kūrykla.

  • Pėrykla. Nebūtina statyti erdvią pėryklą, nes vanojimo procesas yra individualus, todėl čia vienu metu nesusirenka daug žmonių. Optimalus pėryklos dydis – 3 – 7 kvadratiniai metrai. Kuo mažesnė pėrykla, tuo lengviau joje palaikyti reikiamą temperatūrą. Kadangi pėrykloje daugiau drėgmės, galinčios pakenkti medinėms pastato detalėms, tai šios patalpos ventiliacija turėtų būti itin gera.
  • Pirties gultai. Pirties gultai gaminami iš liepos, drebulės arba juodalksnio lentų. Jokiu būdu negalima naudoti ąžuolo ar kitų kietų medžių lentų, nes jos per daug įkaista, ant tokio gulto galima nusvilti! Gultai gali būti vieno, dviejų arba trijų lygių. Apatinis gultas negali būti žemesniame lygyje nei įkaitę akmenys.
  • Pirties krosnelė. Pirties krosnelė – tai pirties siela. Krosnelė teikia šilumą ne tik pėryklai, bet ir kitoms patalpoms. Taigi krosnelės galingumas turi būti toks, kad jo pakaktų pirčiai išdžiovinti po pėrimosi. Šiais laikais gaminamos ir elektrinės, ir įvairių konstrukcijų (periodinio ar nuolatinio veikimo) malkomis kūrenamos krosnys. Pirties krosnelėms netinka bet kokie akmenys. Juk kūrenant jie turi nesiplėsti ir netrūkinėti. Paprastai naudojami vulkaninės kilmės akmenys, atsparūs dideliems temperatūros pokyčiams. Patirtis rodo, jog teisingai parinkti akmenys taip gali tarnauti bent 10 metų. Pirties krosnį patartina kūrenti sausomis ir geromis malkomis, nes, didinant kaitrą, susidarantis garas priklauso ir nuo to, ar malkos tokiai krosniai tinka. Geriausios yra lapuočių medžių medžių malkos, pavyzdžiui, alksnio arba beržo.